Wyszukaj na stronie

Logowanie do serwisu

Zostaw wiadomość

Włącz/wyłącz Dźwięk Emotikony Historia Małe info Kide Chat

Powered by Kide Shoutbox

12:30-- rachmistrz: Witam
12:31-- rachmistrz: Witam Lista oddziałowa dla Sekcji Siedlce Lot Kcynia opublikowana
12:35-- rachmistrz: Panie Sylwestrze, przepraszam za zwłokę. W dniu dzisiejszym wszystkie loty w sekcji Skórzec (4) zostaną przeliczone uwzględniając klasyfikację GMP
12:44-- rachmistrz: Lista Oddziałowa Siedlce dla gości Lot Kcynia opublikowana
13:23-- rachmistrz: Sekcja Nowe Siedlce opublikowana
13:29-- rachmistrz: Sekcja Mokobody opublikowana
14:59-- rachmistrz: Sekcja Skórzec z uwzględnieniem serii 8 z 15 opublikowana
16:18-- rachmistrz: Sekcja Targowa opublikowana
22:02-- Ślaz Ireneusz: Lot 500+ gołębi młodych
Koszowanie na lot Chojna Szczecińska odbędzie się w sobotę.
Odjazd z punktu Międzyrzec Podlaski godzina 16.00 z Siedlec godzina 17:00.

Opłata za gołębia 10 zł.

Kwota pozostała po pokryciu kosztów zostanie podzielona na nagrody. Dwie trzecie kwoty na pięć drużyn i jedna trzecia na pięć pierwszych gołębi.
Z poważaniem Zarząd Okręgu Biała Podlaska
6:16-- Świderski Jerzy : LOT OKREGOWY SLUBICE START 8,00 DOBRY LOT
3:58-- PRZYBYSZ PAWEŁ : OTWARCIE ZEGARÓW Z LOTU SŁUBICE W PIĄTEK 30 WRZEŚNIA GODZ. 18.00.
4:01-- PRZYBYSZ PAWEŁ : OTWARCIE ZEGARÓW Z LOTU SŁUBICE O GODZINIE 19.00.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą wysyłać wiadomości, zerejestruj or zaloguj

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 86 gości oraz 0 użytkowników.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

 

W siedleckim Oddziale hodowców gołębi pocztowych nie ma chyba drugiej tak ciekawej i barwnej postaci jak kolega Radosław Rostkowski. Ten młody, pełny energii hodowca z Topórka koło Siedlec zdecydowanie wyróżnia się z barwnego tłumu ludzi przybywających na sobotnie koszowanie. Zawsze uśmiechnięty, chętny do rozmów, gotowy do pracy na rzecz związku, potrafiący rozładować inteligentnym komentarzem sporne sytuacje i mający niezwykle oryginale poglądy na temat gołębi. Duża wiedza hodowlana pozwala mu dyskutować z największymi w naszym sporcie, a także doradzać tym, którzy dopiero zaczynają. Dzięki swemu usposobieniu, tego rodzaju dyskusjom oddaje się on niezwykle chętnie- mistrzów czasem doprowadzając do łez, a raczkującą w sporcie młodzież wprawiając w osłupienie. Jego szczerość, otwartość i uczciwość powoduje, że jest on lubiany przez wszystkich kolegów i nie ma w zasadzie nikogo, kto miałaby poważniejsze zastrzeżenia, co do jego osoby.

Czytaj więcej: Radosław Rostkowski- hodowca i przyjaciel 

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

 

Wśród czołowych hodowców gołębi pocztowych zrzeszonych w siedleckim oddziale miejsce szczególne zajmuje kolega Zdzisław Łagozin. Hodowca ten jest przykładem człowieka, który całkowicie poświęca się sportowi gołębiarskiemu. Uwagę zwracają osiągane przez niego od szeregu lat czołowe wyniki lotowe na szczeblu oddziału i okręgu. Osoby znające kolegę Łagozina zgodnie twierdzą, że gra gołębiami w jego wykonaniu jest dokładnie przemyślaną i konsekwentnie realizowaną sztuką. Przynosi ona wspaniałe rezultaty i pozwala stawiać tego hodowcę w wąskim gronie najlepszych graczy okręgu.

Bez gołębi i gołębnika

Czytaj więcej: Zdzisława Łagozina – „totalne” zwycięstwo

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

 

 Antoni Kalisz ze swym pstrym

 W miejscowości Krześlin, w gminie Suchożebry, około 15 km od Siedlec, od wielu lat hoduje gołębie pocztowe Antoni Kalisz. Hodowca ten jest doskonale znany w naszym środowisku, a wielu młodych adeptów tego pięknego sportu może z powodzeniem uczyć się u niego trudnej sztuki hodowli i lotowania gołębi. Stwierdzenie to jest tym bardziej zasadne, że pan Antoni chętnie dzieli się swoimi doświadczeniami, a niejednokrotnie także odstępuje materiał po swoich czołowych gołębiach. Ptaki te prezentują wyjątkowe walory sportowe, co niejednokrotnie pozwoliło hodowcy na uzyskanie tytułów mistrzowskich. Cechuje je upór w powracaniu do gołębnika i nawet złe warunki pogodowe nie uszczuplają znacznie liczebnie drużyny umieszczonej na spisie przed sezonem. W ostatnich latach na najdalsze loty zagraniczne organizowane przez odział wkładał hodowca nawet około 20 gołębi, które z powodzeniem z nich powracały.

 

Czytaj więcej: Antoni Kalisz – cierpliwość drogą do sukcesu